Zabiegi pielęgnacyjne przed wyjazdem. Nie zapomnij!

Kto z nas nie kocha odpoczywać? Dodatkowo – odpoczywać podczas urlopu, cieszyć się piękną pogodą? Przy okazji podziwiać przyrodę. Nie myśleć, że jeszcze tyle do zrobienia…

Pewnie każdy. Żeby poczuć się komfortowo i autentycznie rozkoszować wakacjami, warto umówić się na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne przed wyjazdem. 

Zabiegi pielęgnacyjne przed wyjazdem

Stylizacja brwi

Brwi zawsze są wyzwaniem. W każdym sezonie mogą sprawić, że jesteśmy uśmiechnięte, groźne, młodsze, mamy szerszą bądź szczuplejszą twarz, łagodne albo zaostrzone rysy. Nie pozwólmy, by było to dziełem przypadku. Pięknie wystylizowane brwi dodadzą uroku każdej kobiecie i sprawią, że nasza twarz stanie się bardziej wyraźna. Koniecznie przed wyjazdem zadbajmy o ten wyjątkowo ważny detal.

Manicure – dłonie mówią o mnie

Zdecydowanie tak. Są wizytówką każdego, zarówno kobiety, jak też mężczyzny. Wyjątkowo mocno narażone na kontakt z detergentami, czynnikami zewnętrznymi, środowiskiem. Właściwie, tuż po twarzy, to część ciała, której pielęgnacji nawet przez moment nie powinniśmy odpuścić. Peelingi, kremy, balsamy, ale też zadbane pomalowane paznokcie. Sucha, spierzchnięta skóra na pewno nie doda im uroku, a skórki, o których zapomnieliśmy przyciągną i wywołają opinię, której z pewnością nie chcielibyśmy słyszeć. Tak więc profesjonalny manicure (tradycyjny, hybrydowy, french), krem czy odżywka to konieczność. Warto pomyśleć np. o zabiegu Happy Hands. Skóra na dłoniach potrzebuje takiej odnowy w każdym wieku.

Zabiegi na ciało zapewniają szczupłą, zgrabną sylwetkę

Masz wystające boczki? Idealnym rozwiązaniem jest zabieg liporadiologii. Pierwsze efekty widoczne są już po jednej wizycie, a prawdziwe rezultaty po zastosowaniu serii. Najlepiej 8-10 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Idealnym rozwiązaniem są też masaże – zabiegi wyszczuplające. Składniki znajdujące się w preparatach drenują, wyszczuplają, ujędrniają ciało, a także skutecznie walczą z cellulitem. Oczywiście to wszystko przy udziale rąk ludzkich. Odpowiednia technika wykonania zabiegu pozwala osiągąć efekty, które dadzą nam możliwość błyszczenia podczas urlopu. Zabiegi pielęgnacyjne przed wyjazdem nawilżą, przygotują ciało, które będzie wystawione na działanie kąpieli słonecznych i wodnych. Bandaże Arosha szczerze polecam. Zabiegi na ciało Slim & Lift czy Dietetik nigdy nie zawodzą.

Masaże a jędrne, nawilżone ciało

Kochamy lato, słońce. Jednak pamiętajmy, że nasza skóra potrzebuje w sezonie letnim innego sposobu traktowania. Jest narażona na wysoką temperaturę i działanie promieni słonecznych. Nie zapominajmy zatem o jej nawodnieniu i nawilżeniu. Zawsze powinniśmy działać od środka i od zewnątrz. Tylko w ten sposób będziemy mogli długo cieszyć się piękną, jędrną skórą. Podstawą właściwej pielęgnacji są peelingi. Pomagają usunąć martwy naskórek, poprawiają ukrwienie, wygładzają. Dzięki nim mamy też większą absorpcję kremów czy balsamów. Aktywne składniki w nich występujące są lepiej wchłaniane, czyli uzyskujemy efekty. Najlepsze rezultaty osiągamy po wykonaniu profesjonalnego peelingu ciała w salonie kosmetycznym czy spa. Warto więc wzmocnić naszą skórę i dać jej potrzebne składniki.

Zabiegi pielęgnacyjne przed wyjazdem – twarz

Nienawodniona, nieodżywiona skóra, a do tego za chwilę słoneczne kąpiele. Efekty? Jeszcze mniejsze napięcie, szybsze starzenie się, szarość, łuszczenie się, a nawet pieczenie, uczucie ściągnięcia, podrażnienie… Objawy źle pielęgnowanej skóry są różne i liczne, ale nigdy nie powinniśmy pozwolić na to, by nas spotkały. Suche powietrze, klimatyzatory, słońce, wiatr są dużą przeszkodą, ale świetnie możemy sobie poradzić z tym problemem. Wystarczy spotykać się na kuracjach dobranych do rodzaju skóry w salonach kosmetycznych, zadbać o odpowiedzialną kosmetykę domową i odpowiednie nawilżenie. Nigdy nie ryzykować wychodzenia bez filtrów. SPF to podstawa. Pamiętajmy, że UVA (najdłuższa fala promieniowania) działa przez cały dzień, niezależnie od pory roku, dnia, pogody i wnika do tkanki podskórnej. UVB (średnia długość fali) penetruje naskórek i skórę właściwą. Wywołuje rumień, który odbieramy jako opaleniznę. Odpowiada też za poparzenia słoneczne i fotostrzenie się, a nawet nowotwory skóry. Skorzystajmy więc z fachowej pomocy, porozmawiajmy, jak chronić ciało przed zgubnymi czynnikami. Nawodnijmy naszą skórę przed ekspozycjami słonecznymi i zabierzmy ze sobą kosmetyki, byśmy po urlopie również mogli cieszyć się pięknym, zdrowym wyglądem.

Depilacja ciała

Tutaj nie trzeba specjalnie przekonywać, że zadbana kobieta nie pozwoli sobie na wyrastające włoski z różnych części ciała. Jeśli przed sezonem nie zatroszczyliśmy się o serię epilacji laserowej, warto zapisać się na depilację woskiem. Właściwie każdy obszar ciała podda się temu zabiegowi bez problemu. Bikini, pachy, łydki, uda czy nogi. Z każdym włoskiem wosk się zmierzy, a my swobodnie będziemy mogli zakładać kostium czy odkrywać nasze części ciała, by słońce mogło je muskać (oczywiście nie możemy zapominać o filtrach).

Pedicure, czyli piękne stopy

Chcielibyśmy pamiętać o nich przez cały rok, ale jakoś tak się składa, że czas szybko mija i tylko przed imprezami odwiedzamy salony. Coż, nie jest to dobre rozwiązanie, ale… Nagle przychodzi ciepło, gorąco, buty odkryte czas włożyć i okazuje się, że nasze stopy nie do końca nadają się, by ujrzały światło dzienne, albo by ktoś je w tym świetle zobaczył. Profesjonalny pedicure na pewno jest dobrym pomysłem, ale jeszcze lepszym: zabieg z kwasami, który pięknie poradzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem, a przy okazji nawilży, nada naszym stopom miękkość i delikatność. Polecamy Baby Feet. Zmierzy się z każdą stopą. Wierzymy, że zaproponowana lista zabiegów pielęgnacyjnych przed wyjazdem przełoży się na dobre samopoczucie podczas urlopów.

Usługi

Kontakt