FAQ

Obsługa klienta

Jak można umówić się na wizytę w B SPA?

Mamy kilka rozwiązań. Można skorzystać z najbardziej tradycyjnej formy, czyli telefonu. Jesteśmy też w aplikacji online moment.pl. Komunikujemy się na messengerze i odbieramy wiadomości e-mail: salon@b-spa.pl

Jaki zabieg na twarz będzie odpowiedni dla mnie?

Przez telefon będzie bardzo trudno udzielić odpowiedzi. Podobnie pojawią się problemy podczas rezerwacji przez moment.pl. Poradziliśmy sobie z tym problemem. Wprowadziliśmy: Zabieg indywidualnie komponowany. Nasze ekspertki, jak już klient przyjdzie na wizytę, przeprowadzają wywiad, oglądają skórę i dopiero proponują zabiegi, które najbardziej odpowiadają oczekiwanim, przynoszą optymalne efekty.

Czy w B SPA za zabiegi kosmetyczne można płacić kartą?

Jak najbardziej. Mamy taką formę płatności.

Czy macie bony podarunkowe, vouchery? Trzeba je kupować na konkretny zabieg czy może być kwotowy?

Oczywiście. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z takiej formy kupowania usługi. Bon podarunkowy można wykupić na dowolnie wybrany zabieg lub na dowolną kwotę, co pozwala osobie obdarowanej na indywidualny wybór usługi, z której będzie chciała skorzystać.

Czy zabieg kosmetyczny lub wartość z karty podarunkowej muszę wykorzystać jednorazowo?

Zabieg lub wartość z karty podarunkowej można wykorzystać jednorazowo, czyli podczas jednej wizyty. Można też częściowo wykorzystać kwotę z danego vouchera, bonu podarunkowego.

Czy vouchery (bony) podarunkowe mają jakiś okres ważności?

Vouchery (bony) podarunkowe od momentu ich kupna są ważne przez 3 miesięce. Okres ważności zawsze wypisujemy na bonie.

Manicure i pedicure

Jakie kolory lakierów do paznokci są modne?

Trendy zmieniają się wraz z nadchodzącymi porami roku. Warto więc o nowościach porozmawiać z manicurzystką, która doradzi, jakie kolory modne są w danym sezonie.

Czy lakier hybrydowy niszczy płytkę paznokcia?

Lakier hybrydowy jest całkowicie bezpieczny dla paznokcia, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Manicure hybrydowy wykonywany jest jak tradycyjny manicure, a hybrydę, którą utwardzamy w lampie, rozpuszczamy w specjalnie przeznaczonym do tego płynie, który nie niszczy płytki.

Czy lakier hybrydowy uzupełnia się tak samo jak żel?

Żel ze względu na piłowanie można uzupełnić, natomiast hybrydę zdejmujemy w całości, mocząc paznokcie w specjalnym płynie, dlatego musimy nałożyć ją na nowo.

Jak często powinno się robić pedicure?

Pedicure należy powtarzać systematycznie, ponieważ zrogowacenia, które tworzą się podczas codziennego chodzenia, a także noszenia niewłaściwego obuwia, daja dyskomfort. Warto więc raz w miesiącu odwiedzić pedicurzystkę, która usunie zrogowaciały naskórek za pomocą frezarki, zrobi peeling i zadba o odpowiedni wygląd paznokci.

Kosmetyka

Czy po hennie wypadają brwi i rzęsy?

Nie, ponieważ henna jest barwnikiem naturalnym. Henna nie zawiera w swoim składzie substancji, które powodowałyby wypadanie włosów. Ma natomiast właściwości wzmacniając brwi i rzęsy.

Co jaki czas mogę wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy jest zabiegiem kosmetycznym nie tylko relaksującym, ale także dotlenia skórę, poprawia ukrwienie, działa przeciwzmarszczkowo. Dla uzyskania efektu gładkiej, jędrnej skóry warto przeprowadzić serię masaży raz w tygodniu przez miesiąc, następnie raz w miesiącu. Dla osób pragnących relaksu i nawilżenia skóry, po ciężkim dniu, nocnych tańcach czy w jesienno-zimowe dni zabieg sprawdzi się rewelacyjnie.

Co jaki czas powinnam wykonać oczyszczanie manualne twarzy?

Jeśli skóra nie jest zanieczyszczona zbyt mocno warto zabieg wykonać raz na pół roku lub jednorazowo, tydzień przed innym zabiegiem jako wstęp. Osoby ze skłonnością do szybkiego namnażania się niedoskonałości oczyszczanie dobieramy indywidualnie, częściej niż raz na pół roku.

Jaki peeling stosować do cery naczyniowej?

Do cery naczyniowej zaleca się używanie peelingów enzymatycznych, które w odróżnieniu od innych peelingów nie zawierają drobinek ścierających, aby nie podrażnić twarzy. Jego działanie opiera się na enzymach roślinnych, które wnikają w głąb skóry między połączenia międzykomórkowe, usuwając w ten sposób martwy naskórek. Warto więc zwrócić uwagę, co znajduje się w składzie peelingu, jeśli chcemy sami go wykonać w domu. Gabinety kosmetyczne mają w swoich składach mocniejsze składniki, które można wykonać tylko pod okiem specjalisty.

Co jaki czas mogę wykonać zabieg kosmetyczny złuszczający kwasami?

Zabiegi złuszczające kwasami są dobierane indywidualnie do rodzaju i problemu skóry, dlatego odstęp pomiędzy zabiegami również dobierany jest indywidualnie. Nie wynosi on jednak więcej niż miesiąc, ani nie mniej niż 10 dni.

Jak jest różnica między peelingiem kawitacyjnym a mikrodermobrazją?

Peeling kawitacyjny to bezbolesne, głębokie oczyszczanie skóry za pomocą fali ultradźwiękowej. Podczas zabiegu usuwamy nadmiar sebum z porów oraz zrogowaciały naskórek. Świetnie sprawdza się  w przypadku skóry naczynkowej cienkiej, bardzo wrażliwej, przy skórach trądzikowych, przetłuszczających się.

Mikrodermabrazja to warstwowe, mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą specjalnych sterylnych głowic ścierających.

Czy mikrodermabrazję można łączyć z kwasami?

Zabieg mikrodermabrazji można łączyć z kwasami, jednak przy doborze preparatu musimy kierować się rodzajem skóry, wrażliwością i zmianami z którymi pracujemy.

Czy mezoterapia mikroigłowa sprawia ból?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem odczuwalnym, jednak dla każdego w inny sposób. Odczucia głównie uzależnione są od grubości skóry, partii na której pracujemy, a przede wszystkim od indywidualnych cech danej osoby.

Zabiegi na ciało

Jak wygląda masaż częściowy?

Masaż częściowy to skrócona wersja masażu całego ciała, która obejmuje tylko jedną, wybraną partię. Klient dokonuje wyboru masowanej partii ciała na miejscu, bezpośrednio przed zabiegiem.

Kto może skorzystać z masażu?

Właściwie z terapii masażem może korzystać każdy, kto nie ma do niego przeciwwskazań. Masaż jako jeden z zabiegów fizjoterapii stosuje się w wielu przypadkach ze względu na cel, jaki chce się osiągnąć. W profilaktyce chorób kręgosłupa i aparatu mięśniowo-ruchowego, w celach leczniczych, w kosmetyce, dla relaksu oraz jako wsparcie treningu sportowego i odnowy biologicznej. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieją schorzenia, które wykluczają możliwość wykonania zabiegów masażu. Sa one dostępne na naszej stronie, pod każdym zabiegiem na ciało.

Kiedy najlepiej umówić się na masaż?

Tak naprawdę: zawsze. Kiedy doświadczasz stresu i napięć. Czujesz, że masz czegoś dość, jesteś zmęczona/y. Czujesz, że masz napięte ciało, bolą Cię plecy i ramiona, że czekają Cię wyzwania i zmiany. Jesteś przygnębiona/y. Przyjdź kiedy po prostu chcesz się zrelaksować i zadbać o siebie albo wtedy, kiedy masz konkretne problemy, z którymi chcesz walczyć (cellulit, zbierająca się wodę, powiększyło się Twoje ciało…).

Medycyna estetyczna

Jakie są najskuteczniejsze sposoby powiększania ust?

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Dzięki niemu można wykonać powiększenie ust, a także wymodelować je oraz nawilżyć. Efekt takich zabiegów starcza na mniej więcej rok, dlatego podtrzymanie rezultatów wiąże się z regularnymi wizytami u lekarza wykonującego zabieg.

Na czym polega mezoterapia?

Zabieg ten polega na wprowadzeniu do skóry właściwej substancji regenerujących, odżywczych lub leczniczych. Najczęściej stosowany jest w medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki. Dla młodych ludzi jest to rewelacyjne rozwiązanie na trądzik i powstające blizny. Dla skór dojrzałych to  odpowiedź na poszukiwanie młodości, likwidowanie zmarszczek i świeży wygląd.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek.

Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do skóry, wypełnia on skórę zmarszczki, nadaje kształt i objętość skórze.

Jak mam się przygotować do zabiegów medycyny estetycznej?

Pacjent przychodzący na zabieg nie może być przeziębiony, mieć infekcji gorączkowej, opryszczki, bądź wysypki w miejscu poddanym wkłuciom. Nie powinno się także przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, niesterydowych leków przeciwzapalnych, w tym polopiryny/aspiryny i jej podobnych preparatów. Ważne jest, aby w czasie konsultacji przed zabiegiem przedyskutować z lekarzem oczekiwania, koszty procedury oraz ewentualne obawy. Lekarz może zapytać o wcześniejsze terapie oraz aktualnie przyjmowane leki.

Czy zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej są bolesne?

Ból związany z zabiegiem przy użyciu toksyny botulinowej jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia (oczywiście możemy znieczulić miejsce ostrzykiwane na życzenie Pacjenta). Wypełniacze z kwasem hialuronowym są dostarczane w strzykawce ze specjalną cienką igłą, aby zapewnić jak najlepszy komfort zabiegu. Tutaj stosujemy znieczulenie, zapewniające komfort zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu toksyną botulinową?

Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnej pielęgnacji twarzy. Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść ani schylać. Nie powinien też lecieć samolotem w podróż w dniu zabiegu. Mogłoby to spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu. Zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, ekstremalnych temperatur w pierwszych godzinach po iniekcji oraz dotykania miejsca wstrzyknięcia. Należy przestrzegać zaleceń lekarza.